2022 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

Günümüzde, oyun oynamayı seven insanlar oldukça şanslıdır çünkü gelişen teknolojiyle birlikte video oyunlar teknik açıdan inanılmaz ölçüde ilerlemiş ve sayı bakımından çoğalmıştır. Bugünkü yazımızda 2022’nin en çok oynanan oyunlarını listeleyeceğiz.

2022’nin En Çok Oynanan Oyunları

2022nin en çok oynanan oyunları aşağıda yer almaktadır. Liste oyuncu sayısı, satılan kopya sayısı ve çeşitli kaynaklardan gelen incelemelerle ilgili verilere dayanmaktadır. İşte 2022’nin en çok oynanan oyunları;

PUBG

1 milyardan fazla oyuncuya sahip olan PUBG, listenin açık ara farkla birincisi oluyor. 2017 yılında yayınlanan oyun rekabetçi yapısı sayesinde hala oynanmaya devam ediyor.

Fortnite

Listenin ikinci sırasında PUBG’nin daimi rakibi Fortnite yer alıyor. 350 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olan Fortnite oyun dünyasının en başarılı isimlerinden biri olmayı başarıyor.

Minecraft

Her yılki en çok oynanan oyun listelerinin vazgeçilmez üyesi Minecraft, bu sene listenin üçüncü sırasında yer alıyor. 230 milyondan fazla satılan oyun 2011 yılında yayınlanmış olsa da hala popülerliğini korumayı başarıyor.

League of Legends

Yine bir online oyun ile karşınızdayız. Listenin 4. sırasında 2009 yılında çıkan League of Legends yer alıyor. 150 milyon kullanıcıya sahip olan League of Legends türünün en başarılı örneği diyebiliriz.

Grand Theft Auto 5 (GTA 5)

Listenin 5. ve son sırasında 140 milyondan fazla kopya satan GTA 5 yer alıyor. Rockstar’ın en başarılı oyunu olan GTA 5 hem hikayesiyle hem de online moduyla oyuncularını dikkatini çekmeyi başarıyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu listemiz de böyleydi. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.