2022 Yılının İlk Kanlı Ay Tutulması Gerçekleşti! Astrologlar Ne Diyor?

Yılın ilk kanlı ay tutulması bugün yani 16 mayısta gerçekleşti. 30 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşen Güneş tutulmasının ardından gerçekleşen olayda, astrologlar ne diyor, burçlar nasıl etkilenecek gelin bakalım..

Yılın ilk ay tutulması ne zaman gerçekleşecek, burçları nasıl etkileyecek, kaç dakika sürecek, ikinci ay tutulması ne zaman? gibi sorular gündeme gelmeye başladı. Bu sorulara cevap bulmak için ekibimizin yapmış olduğu araştırmayı sizlere paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Kanli Ay Tutulmasi 16 Mayis 2022 3
Kanlı Ay Tutulması

Yılın İlk Ay Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?

Kanlı Ay Tutulması, Yeni Zelanda, Amerika, Avrupa, Afrika, Doğu Pasifik, Antarktika, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun bazı bölgelerinde kısmen veya tamamen göründü. Türkiye’den de kısmi olarak izlenedi. Ay tutulmasının evreleri işte şu şekilde;

  • 03:31 => Tutulmanın başlangıcı (Yarı gölgeli)
  • 05:28 => Parçalı tutulmanın başlangıcı
  • 06:29 => Tam tutulmanın başlangıcı
  • 07:11 => Tam tutulmanın ortası
  • 07:54 => Tam tutulmanın sonu
  • 08:55 => Parçalı tutulmanın bitişi
  • 09:52 => Tutulmanın bitişi (Yarı gölgeli)

Büyük bir heyecan ile beklenen 2022 yılının ilk ay tutulması 16 Mayıs tarihinde gerçekleşti. Yılın ilk kanlı ay tutulması, bu sabah Türkiye saati ile 07:13’te gerçekleşti. Kanlı Ay Tutulması ile bilinen bu olay burçları da büyük bir şekilde etkileyecek. Astroloji ile ilgilenen kişiler bu tutulmanın etkisinin 2 ay boyunca devam edebileceğini söylemekteler.

Ay Tutulması Kaç Dakika Sürdü?

Kanlı Ay Tutulması yaklaşık 75 dakika sürdü. Tutulmanın tamamınin bitmesi yaklaşık 5 saat 20 dakika sürdü.

Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkileyecek?

Kanlı Ay Tutulması
Kanlı Ay Tutulması

Kanlı Ay Tutulmasının burçlara etkisinin büyük olacağı biliniyordu. Sabit burçlar, Akrepler, Kovalar, Boğalar ve Aslanlar diğer burçlara göre tutulmadan daha çok etkilenecek. Tutulmanın etkisinin ortalama 2 ay kadar olabileceği belirtiliyor.

Koç Burçları;

Tam Ay Tutulması ortak para alanınızda gerçekleşiyor olacak. Eşinizin, ailenizin ya da ortaklaşa iş yaptığınız kişilerin paralarıyla ilgili konular gözünüze batabilir. Maddi konular oldukça kafanızı meşgul edebilir. Bunun sonucunda para konusunda düşüncesizce hareket edebilirsiniz. Bu konuda dikkatli olunuz!

Boğa Burçları;

İkili ilişkiler, evlilik, ortaklaşa işler alanında sizleri etkiliyor olabilir. Değişime kapalı olmanız, sizi zorlayabilir. Belirtmiş olduğumuz konularda sorgulamalarınız artabilir. Kendinizi değişime kapatmamalısınız, yeniliklere açık olmalısınız.

İkizler Burçları;

Ay Tutulması, iş, sağlık, hizmet konularında sizleri etkileyebilir. İş ortamında yaşamış olacağınız stresin, sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Sağlığınıza gereken özeni göstermelisiniz. Yaşadığınız stresi azaltmak için sevdiğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz.

Yengeç Burçları;

Bu tutulmada aşk ve ilişkiler evinizde meydana gelebilir. Tutulma zamanı daha duygusal olabilirsiniz. İlişkinizi sorgulama eğilimine düşebilirsiniz. Mantığınızı yok etmek isteyebilirsiniz.

Aslan Burçları;

Ev, aile ile ilgili konuları masaya yatırabilirsiniz. Ev değiştirme, arsa satın alma gibi durumları çok düşünebilirsiniz. Riskli yatırımlardan kaçınmakta fayda var.

Başak Burçları;

Bu tutulma, iletişim konularınızı etkiliyor olacak. İletişimle alakalı problemler ve anlaşmazlıklara karşı dikkatli olun. Bu yaklaşık 2 ay kadar sürebilir. Yakın çevrenizle olan gizli bilgilerin açığa çıktığını görebilirsiniz. Acele kararlar vermemelisiniz.

Terazi Burçları;

Para evinizde gerçekleşiyor olacak. Para ile ilgili konularda daha cesur kararlar verebilirsiniz. Riski durumlardan kaçınmakta fayda var! Hayatınızda zorlanmamak için bu dönemi daha çok paranızı, borçlarınızı düzenlemek için ayırabilirsiniz.

Akrep Burçları;

Bu dönem, sağlığınız ön plana çıkabilir. Bırkmak istediğiniz kötü alışkanlıkları bırakmanın tam zamanı.Çalışma hayatınızda birtakım zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Yay Burçları;

Hislerinizin kuvvetli olacağı bir tutulma geçireceksiniz. Bu dönem yakın çevreniz ile ilgili gizli bilgileri açığa çıkabilir. Sizden gizlenen gerçekler önünüze çıkacabilir.

Kanli Ay Tutulmasi 16 Mayis 2022
Kanlı Ay Tutulması

Oğlak Burçları;

Planlar, organizasyonlar ile ilgili konular sizin için daha önemli olacak. Hırs yapmayın ve olayları akışına bırakmanız gerekebilir.

Kova Burçları;

Bu ay tutulmasında, kariyeriniz daha önemli olacak. İşverenleriniz ile aranızda oluşabilecek fikir ayrılıklarına ve problemlere hazırlıklı olmanızı tavsiye ediyoruz. Kariyer hayatınızda haksızlıklar yaşanabilir.

Balık Burçları;

Bu dönem, seyahat, eğitim ve hukuki konular gündeminize gelecek. Bu konularda değişim yaşamak istiyor olabilirsiniz. Bu tutulma zamanında planlamalar yaparak hayatınızın nasıl olması gerektiğine karar vermenin tam zamanı olabilir.

İkinci Ay Tutulması Ne Zaman?

Ay tutulması bu yıl bir kez daha meydana gelecek. 8 Kasım 2022’de yaşanacak olan bu tutulmayı Türkiye’den göremeyeceğiz.

Ay Tutulması Nasıl Gerçekleşir?

Ay tutulmaları, Dünya’nın Güneş ile Ay arasına girmesi ile oluşan bir olaydır. Dünya burada Güneş ışınları için perde görevi görmekte. Ay Tutulması da gölge ile yansımadır.

Kanlı Ay Tutulması Nedir?

“Güneşten gelen ışınlar Ay’a giderken Dünya’nın atmosferinden geçiyor ve atmosfer bu ışınları kırmızıya dönüştürüyor. Gün batımı sırasında gökyüzünün kızıla dönmesiyle aynı sebepten” diyor Andrew Fabian. (Cambridge Üniversitesi Astronomi Profesörü)

Kaynak