23 Adet Üretilecek Olan Audi RS7 Exclusive Edition Özellikleri Açıklandı!

Otomotiv devi Audi, otomobil severlere hitap edecek RS7 Exclusive Edition modelini tanıttı. Marka bu modelden sadece 23 adet üretecek.

Otomotiv devi Audi, uzun zamandır beklenen yeni ürününü otomobil severlerin beğenisine sundu. Popüler bir Audi markası olan RS serisinin büyüyeceği öğrenildi. Otomotiv devi, uzun zamandır beklenen RS7 Exclusive Edition’ı sundu. Yeni otomobilin motor gücünün 4.0 litre TFSI olması otomobil pazarında yeni bir sayfa açacak gibi görünüyor.

Audi RS7 Exclusive Edition’ın Özellikleri Neler ?

Audi spor arabaları hakkında düşünürken, birçok araba tutkunu RS serisini düşünür. Seri, performansı ve tasarımıyla bir diğer üst seviye model olan RS7 Exclusive Edition’ı da otomobil severlerin beğenisine sundu.

Audi RS7 Exclusive Edition
Audi RS7 Exclusive Edition

Araba tutkunları önce arabanın motorunu ve performansını düşünür. Otomobilin çift turbolu 4.0 litrelik V8 TFSI’sinin 591 beygir gücüne sahip olduğu tahmin ediliyor. 800Nm civarında tork üreten motoru ile hız tutkunlarına hitap edecek gibi görünüyor. 0 km’den 100 km’ye hızlanması sadece 3.5 saniye sürüyor.

Kırmızının maksimum hızı saatte 305 kilometre olarak ayarlanmıştır. Böyle güçlü bir arabada fren sistemi devreye giriyor. Otomobilin ön kısmında 439 mm, arka frenlerde ise 371 mm seramik kaliperler kullanıldığı tespit edildi. Hızlı bir araba için fren performansı oldukça iddialı görünüyor.

Araçta özellikle özel üretim için Mamba Black boyası bulunmaktadır. Müşteriler, yeni arabayı dışarıdan özel olarak tasarlanmış bir karbon kitiyle görecekler. Bu karbon kitinin temel amacı ağırlık azaltmaktır. Dolayısıyla otomobilin hız ve yol tutuşu açısından daha iyi performans göstermesi bekleniyor.

Araba tekerlekleri 22 inç olabilir. Karışıklığı önlemek için mavi bir LED parçası eklendiğinden lazer far işlevi ile diğer modellerden ayırt edilir.

Sadece 23 adet üretilecek Sınırlı üretimde olduğu söylenen otomobil, özel müşteriler için dünya çapında sadece 23 adet sığacak. Otomobilin etkisinin çok büyük olacağına inanılıyor ancak özel üretimi nedeniyle ihtiyaçlar nedeniyle sayının taşınmadığı söyleniyor. Sınırlı üretim otomobillere olan talebin gelmeye başladığı şimdiden biliniyor.