Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022 – Nisan Mayıs Haziran Eylül Ekim

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2022, kripto para birimi bu ayı piyasası sırasında vuruldu. İlk ve en popüler blockchain tabanlı kripto olan Bitcoin (BTC), 21 Haziran’dan bu yana yılda %57’den fazla düştü. Kripto para birimine yatırım yapmak istiyorsanız, seçeneklerden biri, sundukları araçlar açısından Bitcoin’den daha iyi olan para birimlerini seçerek çeşitlendirmektir. İşte altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 nisan, mayıs, haziran, eylül ve ekim.

Şu anda dolaşımda olan dijital para birimleri göz önüne alındığında, altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 için en iyi altcoinleri seçmek kolay değil. Ayrıca, en düşük ödeme ile en iyi altcoin değişimini seçmelisiniz. Proje hedefleri, geçmiş fiyat hareketi, mevcut piyasa değeri ve daha fazlasıyla ilgili temel metrikleri incelemeniz gerekecek. Bunu akılda tutarak, altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 genel bir analizini sunar.

1. Battle Infinity

Derinlemesine araştırma ve testler sayesinde, altcoin yatırım tavsiyeleri 2022‘nin en iyisi Battle Infinity olacağını tahmin ediyoruz. Kripto para piyasası şimdilik sakin kalacak olsa da, Battle Infinity, bu metaverse projesi dalgalar gördüğü için spekülatif yatırımcılar için bir umut ışığı sunuyor. P2E oyun, DeFi ve NFT kombinasyonuyla Battle Infinity ekosistemi, herkes için seçenekler olmasını sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, Battle Infinity ‘savaş’ oyunları etrafında dönüyor.

IBAT Premier League önde ve ortada. Bu özellik, NFT’leri birleştirmesi ve blok zincirinde barındırılması dışında bir fantezi spor yarışması gibi çalışır. Bu nedenle, kullanıcılar, şeffaf ve merkezi olmayan bir süreçten yararlanırken, yerleşik Battle Infinity Markası aracılığıyla oyuncuları başkalarına satabilir.

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2022‘de $IBAT, Battle Infinity’nin işlemleri hızlandırmaya ve grevler yoluyla gelirinizi artırmaya yardımcı olan yerel simgesidir. Battle Infinity’nin Telegram grubunun üyelerinin keşfettiği gibi, toplam $IBAT arzının %20’si gelecekteki ön satışlar için ayrılarak yatırımcılara projeye erişim kazanmaları için bir yol sunuyor. Son olarak, Battle Infinity artık CoinSniper tarafından KYC sertifikalı ve tamamen SolidProof.io tarafından yönetiliyor, projeyi çevreleyen yüksek düzeyde bir güvenilirlik var. Ayrıca Battle Infinity, 11 Temmuz’da başladığı ön satış 10 Ekim’de son bulacak! Battle Infinity’in resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Solona

Solana‘da altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 listemizin içinde olmakla beraber, diğer birçok altcoin ile birlikte genellikle Ethereum Katili olarak anılır. Bu, birçok piyasa yorumcusunun Solana’nın bir gün önde gelen akıllı sözleşme platformu olarak Ethereum’u geçeceğine inandığı anlamına geliyor. Bunun ana nedeni, Solana blok zincirinin hız, ölçeklenebilirlik ve telafi açısından çok daha verimli olmasıdır.

Örneğin, mevcut haliyle Ethereum, saniyede yalnızca ortalama 16 işlem gerçekleştirebilmektedir. Karşılaştırıldığında, Solana blok zinciri saniyede 65.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilir. Ek olarak, yüksek ücretlerle ilgili olarak Ethereum ile devam eden sorunların farkında olabilirsiniz.

Solana 260 dolardan fazlaya ulaştı. Bunu perspektife koymak gerekirse, bu hızlı büyüme, iki yıllık ticarette %33.000’in üzerinde kazançları temsil ediyor. 2022’ye doğru ilerleyen Solana, o zamandan beri 80 doları gördü, bu da şu an pazara girmek için iyi bir zaman olabileceği anlamına geliyor.

3. Uniswap

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 listemizi oluşturan bir diğer ve en yüksek puan alan proje ise Uniswap. 2018 yılında kurulan Uniswap, merkezi olmayan ticaret kavramını tanıtan ilk borsalardan biriydi. Kısacası bu, insanların artık merkezi bir borsaya girmeden altcoin alıp satabilecekleri anlamına geliyor.

Bunun nasıl mümkün olduğunu merak ediyorsanız, oyunda bazı yeni faktörler var. Her şeyden önce, Uniswap, makul bir likidite seviyesi yaratmak için güvenli ve adil bir ticaret alanı yaratmak için geleneksel alış/satış emir defterlerine güvenmez. Buna karşılık, Uniswap bir AMM modeli veya otomatik bir üretici modeli kullanır. Uniswap, merkezi olmayan ticaret hizmetlerine ek olarak, size işe yaramaz altcoinlerinizden geri dönüş alma şansı da verir.

Bunun nedeni, Uniswap AMM’ye likidite sağlayabilmenizdir ve bu da mevduatınıza faiz getirir. Ek olarak, günümüzün en popüler altcoinlerinden biri olan UNI tokenini satın alarak daha geniş Uniswap ekosistemine yatırım yapabilirsiniz.

4. The Sandbox

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 listemizden dikkate alınması gereken bir diğer dijital para birimi de Sandbox. Bu ismi duymayanınız yoktur diye düşünüyoruz. Kısacası, bu proje Metaverse’de uzmanlaşmıştır ve dünyanın her yerinden oyuncuların iletişim kurarken ve ağ kurarken Sandbox ekosistemini keşfetmesine olanak tanır.

Sandbox Metaverse içinde, kullanıcılar oyun kazanmak için oyunda rekabet etmek için kullanılabilecek kendi karakterlerini oluşturabilir ve özelleştirebilir. Bu, belirli görevleri tamamladıktan sonra kullanıcıların platformun oyun içi para birimi olan SAND’ı alacakları anlamına gelir. Sandbox hakkında en bilindik ve sevilen şey, birçok NFT’ye ev sahipliği yapmasıdır. Örneğin, Sandbox, arazi satın almak için SAND jetonunu kullanmanıza izin verir. Bu arazide gayrimenkul inşa edebilir ve açık piyasada bireysel NFT’leri satmaya çalışabilirsiniz.

SAND’ın piyasada nasıl performans gösterdiğine gelince, bu altcoin lansmanından bu yana çok fazla gelir elde etti. CoinMarketCap’e göre Sandbox’ın orijinal değeri 2020’nin ortalarına kadar 0.05 dolar idi. Bu altcoin en son Kasım 2021’de işlem gördü ve burada 8.40 doların üzerine çıktı. Buda altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 listemize girmeyi başardı.

5. DeFi Coin

DeFi Coin, takas, bahis ve çiftçilik hizmetleri sunan heyecan verici yeni bir merkezi olmayan borsa olan DeFi Swap’ın ulusal amiral gemisidir. DEFC, Mayıs 2021’den beri piyasada olmasına rağmen, token, DeFi Swap borsasının lansmanı ile yükselmeye başlıyor.

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2022‘den olan DeFi Swap başlatıldığında, DeFi Coin fiyatı gün içi bazında %300 arttı. Jeton varlıkları, doğal olarak DeFi Swap’ın popülaritesi ile ilişkilidir, çünkü yatırımcılar jetonu diğer para birimlerini tamamen merkezi olmayan bir şekilde takas etmek için kullanabilirler.

DeFi sektörünün 2022’nin ilk çeyreğinde yaklaşık 200 milyar dolarlık toplam katma değere (TVL) sahip olması bekleniyorken, şüphesiz DEFC ve DeFi Swap için büyük bir potansiyel var. Madeni para, resmi Telegram grubuna 17.000’den fazla üyenin katılmasıyla sosyal medyada ilgi görmeye başladı ve proje için sağlam bir topluluk desteğinin sinyalini verdi.

6. Aave (AAVE)

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 listemizin bir diğer coini AAVE. Ethereum ölçeklendirme ve madeni para gizliliğine ek olarak, “DeFi para birimine maruz kalmanın” çeşitlendirilmiş bir kripto portföyü oluşturmanın önemli bir parçası olduğunu söylüyor. En sevdiği DeFi parası AAVE. Uniswap gibi, Aave de borç verme için otomatik bir likidite havuzu kullanan bir DeFi protokolüdür.

Ancak Uniswap’tan farklı olarak Aave, Ethereum dışındaki blok zincirleri üzerinde çalışır. Bu, Aave’nin her zaman UNI gibi Ethereum madeni paraları ile aynı yüksek gaz maliyetlerine maruz kalmadığı anlamına gelir. Kullanıcılar belirli bir ağda iş yapmak için bir gaz ücreti öderler ve Ethereum en yüksek olanıdır.

897 milyon dolarlık piyasa değeri ile AAVE, bu listedeki altcoinlerin en küçüğüdür. Bu madeni paraların 13,9 milyonu dolaşımdaydı ve 21 Haziran’da 65,53 dolara satıldı.

Diğer Coin ve Tokenler

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 listemizin sonuna yaklaşmaya başladık. Sizlere 3 ufak projeden daha basedeceğiz. Bunları daha önceden web sitemizden açıklamıştık ve buraya da eklenmesi kararına vardık. Bunlar;

Bu üç projenin de ileride güzel yerlere geleceği düşünülmektedir.

* Yukarıda yazmış olduklarımızın hiç biri yatırım tavsiyesi içermez.