Bepanthen Ampul Nedir? Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar?

Bazen biz insanlar dışarıdan vitamin takviyesi almak isteriz. Bepanthen Ampul ise vitamin preparatlarıdır. Bepanthen Ampul ne işe yarar? sorusu sıklıkla sorulur. Tıp alanında kullanılan ampuller saç bakımı ve saçla ilgili problemlerde de kullanılmaktadır. Tıbbi anlamda kullanılıyorsa, bir doktor tarafından tavsiye edilmelidir.

Genellikle saç bakımında kullanılan bu ilaç hakkında detaylı rehberimizi okumanızı tavsiye ederiz. Bu makalede Bepanthen Ampul nedir? Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır? gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Bepanthen Ampul Nedir?

Bu ilaç genellikle cilt iltihapları, güneş yanığı, küçük yanıklar, küçük yaralanmalar ve cilt hastalıkları, cilt döküntüleri için kullanılır. Bepanthen ayrıca bu tedavi kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

B5 Vitamini saç ve tırnak büyümesini iyileştirir. Bu ilaç saç dökülmesi veya tırnak kırılması için kullanılmalıdır. Bepanthen etken madde olarak dekspantenol içerir. Cildi nemlendirmek ve cilt hücresi büyümesini iyileştirmek için cilde su hapsederek çalışır.

Eczanelerde reçete ile satılan bu ilaç, her kutuda 5 adet olmak üzere 2 mililitrelik cam şişelerde satılmaktadır. 1 ampulün içinde 500 mg dekspantenol içerir. Aktif maddesi dekspantenoldür.

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar?

Her ampulde 500 mg dekspantenol bulunan Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bu nedenle doktorların kullanılmasını önerdiği durumlara dikkat etmek gerekir. Doktorların reçete ile kullanmayı tercih ettiği Bepanthen ampulleri aşağıdaki hastalıklar ve rahatsızlıklar için kullanılmaktadır;

  • Saç dökülmelerini önlemede ve saç bakımında
  • El ve ayaklarda olşan uyuşukluklarda
  • Yanan ayak sendromunda
  • Diş çekiminden sonra oluşan yaralarda
  • İnce bağırsak sorunlarının tedavilerinde
  • Kalın bağırsak sorunlarının tedavisinde
  • Bademcik ameliyatından sonraki iyleşme aşamasında

bu gibi sorunlar ve rahatsılıklarda kullanılır. Tabi sayamadığımız bir çok nedende de Bepanthen Ampul kullanılmaktadır. Ayrıca Bepanthen Ampul saç maskelerinin temel bileşenidir. Saç problemleri için hazırlanan birçok farklı maskede ampuller kullanılmaktadır.

Bepanthen Ampul Nasıl Kullanılır?

Bepanten Ampul, vücuttaki herhangi bir hastalığın tedavisinde profesyonel doktorlar tarafından belirlenen dozlarda kullanılmalıdır. Ancak bu ampulü doktor tavsiyesi olmadan saç ve cilt bakım maskelerinde kullanırsanız maske karışımına 1 ampul ekleyebilirsiniz. Bu ürünü diğer rahatsızlıklarınız için de kullanmak istiyorsanız, bu vitamini düzenli olarak, günde bir ampul almanız gerekebilir.

Cilt hastalıkları için doktorun tavsiyesine göre bepanten ampul günde bir kez nem sağlamak için kullanılır. Ayrıca ilaçlar deri altına enjeksiyon yoluyla damardan da verilebilir. Damar içi serumun sağladığı bu vitamin desteğini unutursanız, bir kişiye üst üste iki kez verilmemelidir. Ayrıca doktora başvurmadan kullanmamanızı öneririz.

Bepanthen Ampul Güncel Fiyatı

Bir ampulün güncel fiyatı (24.07.2022 tarihine göre) 20 TL‘dir