COCOS Coin Nedir? COCOS Coin Geleceği ve COCOS Coin Yorumu – 2022 Güncel

COCOS Coin Nedir? Cocos-BCX yani tam adıyla Cocos BlockChain Expedition olan platform, kendisini yeni nesil dijital oyun ekonomik platformu olarak tanımlıyor. Oyun geliştiricilerine işlemlerinde kolaylık ve bütünlük sağlamayı hedefliyor. Kullanıcılar, yeni bir oyun deneyimi edinmenin yanı sıra, oyunlarda elde ettikleri tüm varlıkların onlardan olması gibi COCOS coinden de faydalanacaklar.

COCOS Coin, Ethereum blok zinciri içindeki dijital oyun ekonomisi için yeni nesil bir platformdur. Bu aynı zamanda COCOS-BCX parasıdır. Birçok kişi bu kripto para birimini COCOS coin yerine COCOS token olarak bilir. Ancak her iki tabirde doğru olduğunu söyleyebiliriz. Peki COCOS Coin nedir?

COCOS Coin Nedir?

Cocos Coin (COCOS-BCX), çoklu oyun uyumluluğu için eksiksiz bir çalışma zamanı ortamı yaratmayı ve oyun geliştiricilere kullanıcı dostu bir blockchain oyun geliştirme platformu sağlamayı amaçlayan halka açık bir blockchain platformudur. Cocos, ayrıca kullanıcılara oyundaki sanal varlıklar üzerinde tam kontrol ve şeffaflık sağlamayı hedefliyor.

Geliştiriciler ayrıca Cocos coin özelliklerini ve bileşenlerini, ticarete konu olmayan token (NFT) borsaları, rehin dükkanları ve bankalar gibi oyun içi ekonomik altyapıyı oluşturmak için üçüncü taraf ekipler olarak kullanabilir. Zincirler arası uyumlu varlık standartları ve etki alanları arası ağ geçitleri sağlayarak zincirler arası ve etki alanları arası varlık alışverişini mümkün kılar. Geliştiriciler, oyun içi ekonomilerini en iyi şekilde hızlandıran ve yeteneklerini herkese aktaran blok zincirlerinde oyunları dağıtma esnekliğine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca satış ve depolama gibi amaçlarına en iyi şekilde hizmet eden farklı zincirler arasında varlıkları transfer etme özgürlüğünün tadını çıkarabilirler.

Ayrıca COCOS-BCX, görsel, komut dosyası ve veriye dayalı blok zincir oyunları için eksiksiz bir geliştirme ortamı sunmaktadır. Ayrıca yüksek performanslı uygulamalar için tasarlanan Cocos Chain Ağı, özellikle profesyonel kullanıcılar için bir takım avantajlar sunuyor. Öte yandan Cocos coin’in en tuhaf özelliklerinden biri de sadece oyunun geliştiricilerini veya oyuncularını değil, aynı zamanda oyunun ekonomisini de hedeflemesi. Hem blockchain oyunları hem de oyun ekonomisi için çözümler yaratmayı hedefliyor. Ek olarak, projenin, değiştirilebilir ve değişmez dijital varlıklar için tescilli bir belirteç standardı olan NHAS-1808’i oluşturması, Cocos coinin doğru önemli bir adım olarak kabul edilir.

COCOS Coin Geleceği

Oyun ve metaverse dünyası ile birlikte hızla büyümesi beklenen bir alana yerleştirildi. COCOS coin, bir zamanlar sosyal medya hesaplarında uzun süre hareketsiz kalması ve resmi web sitesinde güncelleme yapılmaması nedeniyle şüphe uyandırsa da, daha sonradan duyuru ile aktif olmaya başladılar.

COCOS coinin toplam arzı 100 milyondan fazladır. Bunların 42 milyonu dolaşımda. COCOS coin, toplam arzın yüzde 45’ini kontrol ediyor ve bu, proje için tokenlerin eşit dağılımı için bir soru işareti. Üçüncü en büyük cüzdan, zaten Binance cüzdanı olan arzın yüzde 11’ine sahip.

COCOS Coin Yorumu

Cocos Coin’in fiyat hareketleri düşse de analistler, özellikle oyun ekonomisi açısından parlak gelecekleri göz önüne alındığında, COCOS-BCX platformlarının önümüzdeki günlerde parlayacağına inanıyorlar. Cocos coinin başlangıcından bu yana daha düşük bir grafik sergilemesi, bazı yatırımcılar ve analistlerden olumsuz yorumlar aldı.

Cocos Coin’in özellikle Binance’in anılmasından sonra adını duyurabilmesi, Cocos Coin’in bir diğer benzersiz noktası. Cocos Coin Binance’in dahil edilmesiyle adından söz ettirmenin yanı sıra muazzam bir büyüme de elde etti.

COCOS Coin Hangi Borsalarda Var?

COCOS coin genellikle Binance‘de işlem görür. Binance, toplamın yaklaşık yüzde 95’ini oluşturuyor. Bahsedilen diğer borsalar ise Gate.io, MEXC gibi borsalarda listelenmiş halde bulunuyor.

Bundan önce incelemiş olduğumuz GXS Coin Nedir? ve GMT Coin Nedir? adlı yazılarımıza göz atabilirsiniz.