Elon Musk’a Twitter’dan Dava! İşte Twitter Alımına İlişkin Açıklamalar

Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma işleminden vazgeçen Elon Musk’a dava açtı. Şirket, Tesla’nın sahibi dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk’tan anlaşmayı uygun olmasını istedi.

Nisan ayında 44 milyar dolara Twitter’ı satın alma sürecini başlatan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformunu satın almaktan vazgeçtiğini açıklayarak şirketin hisselerini borsada tepetaklak etti. Musk, Twitter’ın sahte ve bot hesapların sayısı konusunda kendisini yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor.

Alay Konusu ve Şirket Zararı

Twitter konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın “kamuoyunun alay konusu yaparak şirkete zarar verdiğini” söyledi. Delaware Chancery Court’a yapılan şikayette, “Musk, imzaladığı anlaşma artık kişisel çıkarlarına hizmet etmediği için Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddetti” dedi.

Ayrıca anlaşmanın imzalanmasından bu yana Musk’ın Twitter aleyhine kullandığı açıklamaların taraflar üzerinde düşük baskıya neden olduğu kaydedildi: “Musk, anlaşma gereği bu durumu Twitter hissedarlarının kullanımına sunmak istiyor. bir piyasa düşüşünün maliyetini üstlenirler.” ifadeleri kullanılmaktadır.

Musk ise olayla ilgili Twitter hesabından “Oh, ironi” paylaştı.

Bazı uzmanlar, anlaşma iptal edilirse Musk’ın 1 milyar dolarlık geri çekilme ücreti de dahil olmak üzere büyük bir yasal savaşla karşı karşıya kalabileceğini söylüyor.