1 Dakikada Google Backlink Alma – 2022 Yeni Yöntem

Bir web sitenize Google Backlink Alma işlemini yaptığınızda, Google sizi gerçekten ön plana atabilir. Dofollow backlinkler, nofollow backlinklerden her ne kadar iyi olsada, nofollow backlink almak gerçekten sitenizi üst sıralara taşır. Birde bu backlinki Google gibi bir yerden aldığınızı düşünün.

Google Backlinkler, alınması en kolay backlinklerin başında gelir. Ama bir çok kişi tarafından bilinmez. Google’dan basit bir şekilde şu an için sadece nofollow backlink alabilirsiniz. Elbette dofollow daha iyidir diyeceksiniz ama nofollow’un etkisi de vardır.

Google Backlink Alma

Google backlink alma işlemine başlıyoruz. En basit olan yöntemle başlayacağız. support.google.com sitesini bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Adım adım Google Backlink Alma yöntemi;

  1. support.google.com adresine gidin ve oturum açın.
  2. Arından buradaki bağlantıya tıklayarak, community sayfasına geçiş yapın.
  3. Sağ üst köşedeki “My Profile” sekmesine basın.
  4. Profilinizi düzenleyin ve backlink alacağınız siteyi girin.
  5. Ardından ana sayfa üzerinden açılan konuların bir kaçına tıklayın.
  6. Konulara cevap verin ve cevabınızın bir köşesine sitenizin bağlantısını yapıştırın.
  7. Daha sonra bu linkleri indexletmeye çalışın. Eğer bunu bilmiyorsanız elbet index alacaktır. Bu işlem biraz zaman alabilir.

Evet support.google.com‘dan backlink alma işlemi bu kadardı. Bu alacağınız backlink, Google Search Console üzerindeki bağlantılar bölümünde google.com olarak gözükecek.

Google Siteler İle Backlink Alma

Bir diğer yöntem olarak sites.google.com üzerinden backlink alabilirsiniz. Bu işlem biraz daha uzun sürebilir. Buradaki bağlantıya tıklayarak Google Siteleri açın. Daha sonradan ilk sitenizi oluşturun butonuna basınız. Bir kaç yazı girin ve sitenizin url’sini yapıştırın. Bu işlem de bu kadardı.

YouTube Backlink Alma

Hemen hemen herkesin bir YouTube hesabı vardır elbet. YouTube girin ve profilinize tıklayın. Açılan menüde kanalınız butonuna basın. Daha sonra kanal ayarlarını yapın ve sosyal bağlantılar bölümüne sitenizin bağlantısını yapıştırın. YouTube backlink alma işleminden sonra Search Console üzerinde gözükecektir.

Bu aldığınız backlinkler sayesinde sitenize az da olsa katkı sağlayacaksınız. Yapamadığınız, takıldığınız veya aklınıza gelen soruları yorumlardan sorabilirsiniz.

Sonuç olarak;
Bu işlemler sonucunda aşağıdaki görsel gibi Search Console düşmesi lazım.

Google Backlink Alma - VOBHU Kanıt
Google Backlink Alma – Kanıt

İlginizi Çekebilir : Dünyanın En İyi Telefonu 2022