İptal Edilen Efsane Oyun: Silent Hills

The Walking Dead dizisinden ve Death Stranding oyununda gördüğümüz norman Reedus’ın yer alacağı silent hills oyununun internette yayınlanan fragman videosunda, oyunun ne zaman çıkacağı açıklanmamıştı.

Serinin ilk oyunu Silent Hill, 1999 yılında PlayStation ve Game boy advance için piyasaya sürüldü. Serinin ikinci oyunu Silent Hill 2, PlayStation 2, Xbox, ve bilgisayarlar için piyasaya çıktı. Serinin üçüncü oyunu Silent Hill 3 ise 2003 yılında PlayStation 2 ve bilgisayarlar için çıktı. Serinin dördüncü oyunu Silent Hill 4: The room, 2004 yılında PlayStation 2, bilgisayar ve Xbox platformu için piyasaya çıkış yaptı.

2007 Yılında PlayStation 2 İçin Silent Hill:

Origins adı altında yeni bir oyun daha çıkarttılar. 2008 yılında da Silent Hill: Homecoming oyununu PlayStation 3, Xbox 360 ve bilgisayarlar için piyasaya sürdüler. Bir diğer oyunları Silent Hill: Shattered memories, 2009 yılında PlayStation 2 ve Wii için çıktı. Serinin sekizinci oyunu olan Silent Hill: Downpour 2012 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıktı. Video oyun geliştiricisi Hideo Kojima’nın tasarladığı oyun hakkında daha sonrasında yapılan açıklamada, geliştirilen korku oyunu silent hills projesi tamamen iptal edildiği açıklanmıştı.

Geliştirici kojima productions, silent hills oyununu PlayStation 4’e özel olarak konami tarafından yayınlanmak üzere geliştirmekteydi. Oyun geliştirilmesi iptal olmasaydı belki günümüzdeki Outlast tarzında kendi kategorisinde en iyi korku oyunlarından biri olabilirdi. Kim bilir belki gizliden gizliye üzerinde çalışmalar yapılıyor olabilir.