İŞ ve STAJ Bulabileceğiniz Kariyer Siteleri! 7 Farklı Kariyer Sitesi

Türkiye ve dünyanın herhangi bir yerinden iş veya staj arayanlar için kariyer siteleri hakkında araştırma yaptık. Üniversitede okurken veya mezun olduktan hemen sonra akıllara gelecek ilk şey, staj veya iş nerede bulabilirim? sorusudur. İşte iş veya staj bulabileceğiniz kariyer sitelerini sizler için derledik;

Belirtmiş olduğumuz sitelerde oldukça önemli ve popüler şirketlerin yer aldığı ve yayınlamış olduğu iş ve staj ilanlarını inceleyip başvurarak harika bir yerde kariyerinize başlayabilirsiniz.

1. Kariyer.net

Kariyer Siteleri KariyerNet
Kariyer Siteleri – KariyerNet

Türkiye’nin en büyük istihdam platformu olan 1999 yılında kurulan kariyer.net, iş arama, staj ve işe alım süreçlerinde iş arayanlar ve işverenleri bir araya getiriyor. Türkiye’de bir çok şirket ve işveren, iş alımlarını buradan yapmakta. Arayüzü oldukça basit ve kullanımı bir o kadar da kolay. Ayrıca cv hazırlama gibi özellikleri de yer alıyor.

2. Toptalent.co

Kariyer Siteleri ToptalentCo
Kariyer Siteleri – ToptalentCo

Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketlerini en iyi yetenekler ile buluşturuyor. Toptalent.co her yıl 3.5 milyondan fazla kişi toptalent.co’yu ziyaret etmekte. Bu sitede yer alan online staj programları sayesinde CV’sine yenilikçi deneyimler ekleyebiliyorlar.

3. LinkedIN

Kariyer Siteleri LinkedIn
Kariyer Siteleri – LinkedIn

Adını hemen hemen herkesin duyduğu ve herkesin bildiği bir kariyer sitesi olan linkedin, 2002 yılında ABD’de kurulmuştur. 2003 yılında kullanıma açılmış olup iş dünyasındaki kişi ve kişilerin bir diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını sağlayan profesyonel sosyal iş ağı ve aynı zamanda sosyal paylaşım platformudur. LinkedIn, sadece iş bulmanızı sağlamaz, profil oluşturarak diğer şirket ve iş insanları ile tanışma fırsatınıda sunar.

4. ÖğrenciKariyeri.com

Kariyer Siteleri OgrenciKariyeri
Kariyer Siteleri – ÖğrenciKariyeri.com

ÖğrenciKariyeri 2013 yılında bir grup üniversite öğrencisi tarafından, üniversite ve kariyer odaklı sosyal içerik platformu olarak kuruldu. Üniversite etkinlikleri, burslar, iş ve staj ilanları, şirketlerin kariyer etkinliklerine kadar öğrenciye sunmuş olduğu geniş yelpazesi ile her bölümden gencin kendisine kolaylıkla staj ve iş ilanı bulabileceği bir web sitesidir.

5. Indeed

Kariyer Siteleri indeed
Kariyer Siteleri – Indeed

Her ay 250 milyondan fazla tekil ziyaretçiye sahip olan, dünyanın bir numaralı iş ve staj platformu olan Indeed 2004 yılında kurulmuştur. Önceliğini iş arayan kişilere vermektedir. İş ve staj ilanlarını arama, CV ekleme ve şirketler hakkındaaraştırma yapma gibi bütün imkanları ücretsiz sunmaktadır. Ayrıca bu platforma kendi özel CV’nizi de ekleyebiliyorsunuz.

6. WayUp

Kariyer Siteleri WayUp
Kariyer Siteleri – WayUp

Eylül 2014’te kurulmuş olan WayUp, öğrenci ve yeni mezun gençlerin geleceği için en güzel fırsatları bulmalarına yardımcı oluyor.

7. Idealist

Kariyer Siteleri idealist
Kariyer Siteleri – idealist

Listemizin son sırasında yer alan Idealist, dünya çapında staj imkanları sunuyor. Paylaşılan verilere göre 120 binden fazla şirket ve aylık 1.4 milyon tekil ziyaretçiye sahip.

Vobhu.com‘un hazırlamış olduğu bu makalede 7 adet iş ve staj imkanı bulabileceğiniz siteyi paylaştık. Herhangi bir sıra söz konusu olmamıştır.