KPSS İptal Edildi! Yeni Sınavlar Ne Zaman Başlayacak?

Son dakika haberine göre KPSS iptal edildi! Göreve atanan yeni ÖSYM başkanı, KPSS sınavının iptal edildiğini ve önümüzdeki oturumların ertelendiğini açıkladı. 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS sınavları iptal edildi!

ÖSYM Yeni Başkanı

Yeni ÖSYM Başkanı belirlendi. Göreve Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

KPSS İptal Edildi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’un yaptığı basın açıklamasında KPSS sınavının iptal edildiğini ve oturumların ertelendiğini belirtti.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 6-7 ve 14 Ağustos 2022‘de yapılacak olan KPSS oturumları ertelendi. Yeni KPSS takviminin 17 Eylül’de başlayacağını söyledi. Ayrıca hiç bir öğrenciden yeni sınav ücretleri talep edilmeyecek dedi.

Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM’nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız.

Hiç arzu etmediğimiz şekilde 222 KPSS sınavı iptal ve ertelemelere sebep olan bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz.

YEDİİKİLM Yayın Evine Baskın

Bölge Mali Suçlar Birimi’ne bağlı ekip tarafından dün akşam saatlerinde Yediiklim yayınevine ait iki adrese baskın yapıldı ve soruşturma kapsamında çok sayıda dijital belge ve ankete de el koyuldu.

Yeni Sınavlar Ne Zaman Başlayacak?

Yeni sınavlar ne zaman başlayacak, KPSS sınav tarihleri ne zaman soruları sorulmaya başlandı. Henüz bir cevap verilmedi.