KPSS Sınav İptali! KPSS Soruları Çalındı Mı?

KPSS sınav iptali, Twitter’da bugün gündeme gelen YEDİİKLİM yayınlarının soruları bire bir KPSS sınavında çıkması konusu, KPSS sınavı iptal edilecek mi, KPSS soruları çalındı mı, KPSS soruları sızdırıldı mı, YEDİİKLİM soruları çaldı mı gibi sorular akıllara geliyor. Detaylar haberimizde…

KPSS sorularının çalındığının veya sızdırıldığının iddiaları gündemde kaldı. KPSS 2022‘nin önceden çalındığı iddiası ise en garip konulardan biri. Memur olmak istiyorum diyenler KPSS 2022 sınavında ter döküyor ve milyonlarca aday sınavda alınabilecek en yüksek puanı almak için birbirleriyle mücadele ediyor. Adayların birbirine karşı yarıştığı sınavların sonuçlarını beklerken, KPSS sınav iptali ve ikinci FETÖ skandalı KPSS‘de sosyal medyada gündem haline geldi.

KPSS Sınavı İptal Edilecek Mi?

KPSS sınav iptali gündemde. Daha önce KPSS Yediiklim Yayınları‘nın KPSS Lisans Sınavı 2022 videosu içeriğinde sorulan tüm soruların sorulmasıydı. Twitter’da gündeme gelen bu olayın ardından ÖSYM ve YEDİİKLİM Yayıncılık‘tan herhangi bir açıklama yapılmadı. Adaylar yer değiştirilmeden yayıncının kitabından çok sayıda soru sorulduğunu iddia ederken, bu konuda yanıldığını söyleyerek sınavın iptalini istediler. Bir sorunun bile sınav puanında büyük fark yaratacağı söylenirken, bir yayınevinin kitabından birden fazla soru seçilmesi sınavın iptal edilmesi beklentisi yaratıyor.

KPSS Sınav Soruları Çalındı Mı?

Sosyal medya gündeminde yer alan KPSS sınav sorular çalındı iddiası doğru mu? Bu iddialar için herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Açıklamalar ÖSYM ve YEDİİKLİM’den beklenirken sosyal medya gündeminde FETÖ skandalı da yer alıyor.