KPSS Sınavı İptal Edilecek Mi? Sınav İptal Oldu Mu? Sorular Çalındı Mı? 2022

KPSS sınavı iptal edilecek mi, KPSS sınav iptali, KPSS soruları çalındı mı, KPSS sınavı iptal oldu mu gibi sorular gündeme taş gibi oturdu. Gelin bu sorulara cevap bulalım.

Kamu personeli seçme sınavı 31 Temmuz 2022 tarihinde yapıldı. Lisans türü Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri bölümünde yapılan sınavların ardından ÖSYM soru cevap anahtarını açıkladı. ÖSYM’nin KPSS cevap anahtarlarını yayınlamasının ardından soruların tekrarlandığı iddia edildi. Yediiklim yayınlarına ait bazı soruların KPSS’de birebir kopya olarak bulunması, sınavın iptal edilmesi ihtimalini de beraberinde getiriyor. KPSS 2022 sınav iptal edilecek mi?

KPSS Sınavı İptal Edilecek Mi?

KPSS sınavı iptal edilip edilmeyeceği sorusu gündemde kalmaya devam ediyor. Yediiklim yayınlarının 31 Temmuz KPSS sınavına saatler kala Twitter ve çeşitli sosyal medya hesaplarında birebir aynı soruları yayınladığı iddia ediliyor.

KPSS GK-GY toplantısı 31 Temmuz Pazar günü yapıldı. Sınavın ardından adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor. ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasında yayınladığı sınav sorularının ardından bazı sınav sorularının Yediiklim yayınlarının soruları ile aynı olduğu kabul edildi. İddiaların konusu gündemdeyken, adaylar KPSS konularına ilişkin suçlamaları inceledi.

KPSS Sınavı İptal Oldu Mu

KPSS sınav iptal olması gündemde tartışılırken herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Gözler ÖSYM’nin yapacağı açıklamalara dikildi.

Detaylar haberimizde devam edecek. KPSS Sınav İptali, KPSS Sınavı İptal Edilecek Mi?