KPSS Soruları Çalındı Mı? ÖSYM Başkanı Görevden Alındı! KPSS İptal Edilecek Mi?

Dün sosyal medyada özellikle Twitter‘da gündem olan KPSS soruları çalındı iddiası, ÖSYM’nin yaptığı açıklamayla son bulmuştu. Ancak ÖSYM başkanının görevden alınması, KPSS sınavı iptal edilecek mi, KPSS soruları çalındı mı, Yediiklim soruları mı çaldı gibisinden soruları tekrardan akıllara getiriyor.

31 Temmuz Pazar günü KPSS sınavının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurumu’ndan soruların iddiasının araştırılmasını istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu emri sonrasında adaylar, “KPSS sınavı iptal mi oldu, son durum nedir? ÖSYM 2022 KPSS tekrar yapılacak mı? sorularına yanıt arıyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar..

KPSS Soruları Çalındı Mı?

KPSS Sorularinin Calindi Iddiasi 2022
KPSS Soruları Çalındı Mı? – Sorularının Aynı Olduğunun Kanıtı

KPSS soruları çalındı Twitter sosyal medyasında 2 gündür gündemde yer alıyor. 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra KPSS sınavı yapılmıştı. ÖSYM, KPSS soruları çalındı mı iddialara yanıt olarak şu açıklamayı yaptı. “Araştırmalarımız sonucunda, sosyal medya platformlarında, belirli soruların, bazı yayınların sorularıyla aynı olduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu söylemişti.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ÖSYM başkanının yaptığı açıklamanın ardından, yeni bir inceleme emri verdiğini açıklamış bulundu.

KPSS İptal Edilecek Mi?

Sosyal medya ve arama motorlarında son günlerde çok fazla araştırılmaya başlanan KPSS sınavı iptal edilecek mi sorusuna herhangi bir yanıt yetkililerden henüz gelmedi. KPSS sınav iptaline ilişkin açıklamalar henüz yapılmamış olup KPSS soruları çalındı Twitter‘da büyük gündem yarattı!

ÖSYM Başkanı Görevden Alındı!

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, hiçbir sebep göstermeden gece yarısı ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün‘ü görevden aldı. Bu karar resmi gazetede yayınlandı. Görevden alınmasıyla yeni sorular ortaya çıkarken, KPSS 2022 sınavında Yediklim yayınevinin sınav kağıtlarından çok sayıda soru sorulduğu biliniyor ve ÖSYM’nin iddiaları yalanlaması ortalığı karıştırdıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) konuyu inceleme talimatı verdi.

YEDİİKLİM Açıklama Yaptı!

Yediiklim soruları mı çaldı iddiasına ilişkin açıklama geldi. YEDİİKLİM “bir iki soru aynı çıktı diye gündem yaratmaya ve algı yapmaya hiç gerek yok. Başka yayınevleri de birebir aynı soruları tutturuyor. Bizim yayınevinde bir iki soru çıkmış olabilir ve bu kesinlikle bir tesadüf” diyerek açıklamayı bitirdi.

Daha Önceki İddialar : Kpss Sınavı İptal Edilecek Mi?