LUNA Coin İntihara Götürdü!

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde emlak işleri ile uğraşan 23 yaşındaki Eyüp Ç. kripto paralar yüzünden tabanca ile intihar etti.

Olay dün 17:00 sularında meydana geldi. İstanbul Esenyurt’ta Örnek mahallesinde lüks bir dairede meydana geldi. Emlak işleri ile uğraşan 23 yaşındaki Eyüp, Luna coinin verdiği zararlar yüzünden düşüşte olan kripto paralar için tabanca ile intihar etti. İddiaya göre sattığı evin parasını kripto para borsalarına atan ve paralarını kaybeden genç, ailesi ile ters düşerek bunalıma girdi. Bunun sonucunda kendi yaşamına son veren gencin geride bıraktığı sosyal medyada yazdığı “En büyük mezar insanın kalbine gömdükleridir” sözü kaldı.

Yaklaşık 600 bin tl ile kripto paralara giren genç, başta kazandığı söyleniyordu. Ancak son zamanlarda yaşanan LUNA ve UST kayıpları sonrası piyasada ciddi düşüşler yaşanıyordu. Bunun üzerine parasının sıfıra inmiş olduğu düşünülüyor.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri ve sağlık görevlileri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı ilk müdahalede başına kurşun isabet eden gencin hayatını kaybettiği belirlendi. Polis olayın yaşandığı dairede incelemeler başlattı.

Eyüp Ç‘nin intiharı, geçen yıl olan Yunus Emre Uyaner‘in intiharını akıllara getirdi. Bezner sebepler yüzünden kendi canına kıymıştı.