META, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başlıyor!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz, büyük şirketleri de etkilemeye başladı. Dev şirket Meta, yeni kararıyla ilerleyen zamanlarda iptal edip kaldırabileceğini açıkladı.

Küresel ekonomik sorunlar dev şirketleri olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ürün olarak adını değiştiren bir şirket, küresel ekonomik sorunlar nedeniyle sorunlar yaşamaya başlar. Bu sorunları ortadan kaldırmak için şirketin çalışma biçiminde ve yapısında ciddi değişiklikler yapmaya karar verdiği anlaşılmaktadır. Mark Zuckerberg liderliğindeki bir şirket olan Meta, büyük ekonomik zorluklara rağmen bugün şirket kendine yeni bir plan çiziyor.

META Calisanlarini Isten Cikarmaya Basliyor 2
META

CEO Mark Zuckerberg, daha önceki açıklamalarında ekonomik krizle ilgili endişelerini dile getirmişti. Şirket, pandemiler ve ekonomik sorunlardan sonra en çok gerileme yaşadı. Şirketin ekonomik krizle düzgün bir şekilde başa çıkmak için izlediği yaklaşım ilginç, ancak işçileri rahatsız ediyor gibi görünüyor.

Mark Zuckerberg, sorunları en kısa sürede çözmek için yöneticileriyle iletişime geçti. Küçülmenin ilk yöntemi, kötü performans gösteren çalışanları belirlemektir. Düşük performans gösteren çalışanlar şu anda şirket tarafından işten atılıyor.

“META, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başlıyor!” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.