Netflix’te İzlenecek En İyi 5 Bilim Kurgu Filmi

Bilim kurgu, en çok sevilen ve tercih edilen film türlerinden biridir. Bu nedenle platformlar özellikle son yıllarda bu türde film çekmeye yoğunlaşmıştır. Eğer Netflix üyeliğiniz varsa ve izleyecek bilim kurgu filmi arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi bilim kurgu filmleri;

Netflix, kullanıcı için her sene onlara dizi ve film yayınlamaktadır. Bu içeriklerin arasında bilim kurgu türünün de oldukça yaygın olduğunu söyleyebiliriz. İşte Netflix’te izleyebileceğiniz bilim kurgu filmleri;

The Adam Project

vobhu the adam project 2246
The Adam Project

Film, gelecekteki benliğinin (Ryan Reynolds) Dünya’ya zorunlu iniş yapan bir astronot olduğunu keşfeden genç bir çocuğa (Walker Scobell) odaklanıyor. Zamanda yolculuk konulu filmleri seviyorsanız bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Don’t Look Up

vobhu dont look up 2246
Don’t Look Up

Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’ın yer aldığı filmde iki gökbilimcinin hikayesine tanık oluyoruz. Film, iki gökbilimcinin dünyayı yok etmek üzere gelen bir kuyruklu yıldızı keşfetmeleri ve bu konuda önlem almak için başta hükümet olmak üzere insanları uyarmaya çalışmasını konu alıyor.

Bird Box

vobhu birdbox 2246
Bird Box

Aynı isimli kitaptan uyarlanan Bird Box filminde Malorie Hayes’in (Sandra Bullock) tüyler ürpertici hikayesini anlatılıyor. Kendilerine bakan herkesi ölüme sürükleyen gizemli varlıkların yer aldığı bir dünyada geçen filmde karakterlerimizin hayatta kalma mücadelesini izliyoruz.

Space Sweepers

vobhu space sweepers 2246
Space Sweepers

Sıradaki filmimiz bir Kore yapımı. Başrollerinde Song Joong-ki, Kim Tae-ri ve Jin Seon-kyu’nun yer aldığı film adından da anlaşılabileceği üzere uzayda geçiyor. Filmde bir uzay gemisindeki mürettebatı izliyoruz. Tae-Ho, para kazanmak için her şeyi yapan bir insandır. Bu amacı onu bir gün oldukça zor bir takas yapmaya iter. Hikayeyi bozmamak için bu kadar anlatabiliyoruz, ancak kesinlikle izlemenizi öneririz. Hem eğlenmelik hem de bilim kurgu ihtiyacınızı gidermelik bir film arıyorsanız bu filme bir göz atın.

Oxygen

vobhu oxygen 2246
Oxygen

Mélanie Laurent’in başrolünde yer aldığı Oxygen filminde fütüristik bir tıbbi kapsülde kim olduğunu, oraya nasıl geldiğini veya nasıl çıkacağını hatırlamadan uyanan bir kadını izliyoruz. Gerilim ve bilim kurgu türlerinin baskın olduğu filmde zaman geçtikçe oksijen tükeniyor ve bu süreç boyunca başroldeki kadının olayları anlama ve kapsülden kurtulma çabasına tanıklık ediyoruz.