ÖSYM’den Cevap Geldi! 2022 KPSS Sınavı İptal Edilecek Mi?

KPSS sınavı iptal edilecek mi? Gündeme oturan bu bu konuya yanıt olarak ÖSYM’nin resmi Twitter hesabından geldi. Peki KPSS sınavı iptal edilecek mi, KPSS sınav soruları çalındı mı? İşte tüm detaylar Vobhu.com’da!

KPSS 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ardından sorular ÖSYM tarafından internete yüklendi. YEDİİKLİM yayın evi ile soruların aynı olduğu sosyal medyada gündem olan paylaşımlara ilişkin ÖSYM’den yanıt geldi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2022’den bazı soruların editörler için teste dahil edildiği iddiasıyla ilgili tutumunu açıkladı. ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme) KPSS 2022’ye ilişkin ortaya atılan iddiaların asılsız olduğu söyledi!

İşte ÖSYM’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşım;
“KPSS 2022 Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir.
Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” diyerek yanıt verdi.

https://twitter.com/OSYMbaskanligi/status/1554442548457897984
ÖSYM YANITI

KPSS Sınavı İptal Edilecek Mi?

Peki KPSS sınavı iptali ve iptal edilecek mi sorularına yanıt verecek olursak, ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre herhangi bir KPSS sınav iptali olacağına benzemiyor. Yani KPSS Sınavı iptal edilmeyecek. Kamu Personeli Seçme Sınavı 2022 başarılı şekilde tamamlanmış olup, sınava girenlerin tekrardan girmesine gerek kalmayacak ve sınav iptal edilmeyecektir!