Para Yok Demeyin! Tatil Sizin de Hakkınız

Dünyayı dolaşmak, yurtdışında yeni yerler ve yeni kültürler keşfetmek her tatil seven kişinin hayal ettiği şeylerin başında gelir. 

Tatil planlarının en can sıkıcı kısmını bütçe planlama kısmı oluşturuyor. Çoğu tatilci yurtdışında tatil hayalini çok pahalı olmasından dolayı daha ileri tarihlere ertelemek zorunda kalıyor. Ancak dünya üzerinde tahmin edilenin aksine çok uyguna tatil yapabileceğiniz çok güzel ülkeler bulunuyor. Sizin için bu ülkeleri araştırdık. İşte ucuza tatil yapabileceğiniz ülkelerden 7 tanesi…

Ucuza Tatil Yapabileceğiniz Ülkeler

1. Bulgaristan

Yaşamın ucuz olduğu ülkelerden biri olan Bulgaristan’da tatil yapmak da birçok Avrupa ülkesine göre çok ucuz. Ülkemize komşu olması sebebiyle ulaşım harcamalarını çok ucuza getirebileceğiniz ülkede lüks bir restoranda bir öğle yemeğini 10-15 TL arası bir fiyatla yiyebilirsiniz. Diğer birçok ihtiyacınızı da ucuza hata Türkiye’en biraz daha uygun fiyatlara karşılayabileceğiniz Bulgaristan, ucuz tatil yapmak için güzel bir fırsat. Ancak ülkede yapılabilecek çok fazla turistik faaliyet olmaması ülkenin cazibe anlamında biraz geriye düşmesine neden oluyor.

2. Grönland

Özerk bir buzul ülkesi olan Grönland, soğuk bir tatil geçirmek isteyenlere birebir. Danimarka’da bu özerk bölgede 200 TL gibi bir fiyata konaklayarak sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Burada geçireceğiniz tatilin sizin için çok farklı bir deneyim olacağını söyleyebiliriz.

3. Fiji

Güney Pasifik Okyanusu’nda adalardan oluşan bir ülke olan Fiji, tropik bir tatil isteyenlerin tam da aradıkları yer. Bu ülkede denizin gerçek rengini, kumların en güzel hallerini görerek yapacağınız tatil tahmin ettiğinizden çok daha ucuza geliyor. Kendinizi şımartarak yapacağınız bu güzel tropik tatilin konaklama ücretleri 75 TL’den başlıyor. Evet şaka gibi ama gerçek.

4. Samoa Adaları

Okyanusya’nın bu ada cennetinde siz de hayallerin ötesindeki bir tatili ucuza getirmenin keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Hindistan cevizinden yapılmış her türlü yemeği deneyebileceğiniz ülkede konaklama fiyatları 100 TL’den başlıyor. Birçok doğal güzelliği görebileceğiniz Samoa Adaları’nda çok eğlenceli aktiviteler de  bulunuyor.

5. Vietnam

Hafızalar hep savaşla kazınan Vietnam günümüzde adından muhteşem coğrafyası ve turizm anlamında yaptığı atılımlarla söz ettiriyor. Vietnam’da günlük 20 ile 25 $ arası bir bütçeyle keyifli ve güvenli bir tatil yapmanız mümkün. İki kişilik bir odada geceliği 50 $ ücretle konaklama imkanına sahip oluyorsunuz. Tabi ülkede daha lüks tatil seçenekleri de bulunuyor.

6. Madagaskar

Dünya’nın 4. büyük adası olan Madagaskar Afrika’ya bağlı bir ülkedir. Bölge hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi geçmişiyle ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Madagaskar’da günlüğü 150 TL ücretle konaklama imkanına sahipsiniz. Bölgede yiyecek ve alkolün de çok ucuz olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenle gezerken etrafta çok fazla alkol almış kişi görmeniz bu ülkede çok doğal karşılanıyor.

7. Nepal

Dünya’nın en ucuz ülkelerinden biri olan Nepal, çok ucuza tatil yapmak isteyen kişilerin kesinlikle düşünmesi gereken yerlerin başında geliyor. Nepal’de 25 ile 30 $ arası günlük bir masrafla standardın üstünde güzel bir tatil yapma şansına sahip oluyorsunuz.