Şampiyonun Hikayesi: Trabzonspor

Sportoto Süperlig 2021-2022 Sezonunda bordo mavili ekip Trabzonspor şampiyon oldu.

Karşılaşma öncesi son antrenmanını 20.000 taraftarın izlediği maçta şampiyonluk 1 puan yeterliydi. Kaderin cilvesi kendi sahasında son yenilgisini Nuri Şahin’in ekibi Antalyaspor’a alan Trabzonspor Cornelius ve Dorukhan Toköz’ün attığı gollerle 2-2 beraberlikle şampiyon oldu.

Bu sezon kendi evinde yenilmeyen ve ayrıca bunu tek başaran takım olan bordo mavililer 23 maçta 15 galibiyet ve 8 beraberlik aldı. Maçtan çok önce tükenen biletler 30.000 Türk Lirasına kadar karaborsaya düştü.

Yaktığı meşalelerle maçı adeta sisli oynatan taraftar maçın bitimiyle hatta bitmeden tartışmalara neden olacak şekilde sahaya daldı ve çılgınca sevinç yaşadı. Bayram ve Şampiyonluk için şehre gelenlerle nüfusu iki katına çıkan şehirde havai fişekler ve top atışlarıyla şehirde çoşku yaşandı. Kadroda Visca ve Dorukhan hariç bütün oyuncular ilk kez Türkiye’de şampiyonluk yaşadı.

Başakşehirde ikincilikler yaşadıktan sonra ayrıldığı sezonda çalıştırdığı takım şampiyon olan Abdullah Avcı o sezon birinciliği kaptırıp ikinci olan karadeniz ekibiyle Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun taraftarın sabredip beklemelerini istediklerini şampiyonluğu ona inanan şehre getirdi.

Ligin bitimine 3 hafta kalan Trabzonspor sırasıyla Hatayspor, Altay ve Abdullah Avcı’nın İstanbula eski kulübünün karşısına şampiyon olarak çıkacağı Başakşehirle oynayıp sezonu kapatacak.

Abdullah Avcı ve öğrencileri Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumunda 40.000 taraftarıyla beraber yedinci kupalarına ve

38 yıl sonra ilk defa renkli televizyonda gördükleri ve ilk defa instagramda facebookta twitterda vs. kutlayabildikleri şampiyonluğa hasretlerine son verdiler.