Şeffaf Telefon Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarına giren Nothing Phone için beklenen açıklama geldi. Tanıtılan şeffaf telefonun özellikleri ve fiyatı belli oldu. Detaylar burada!

Akıllı telefon pazarına her gün yeni markalar ve modeller giriyor. Bu süreçte Nothing Phone ismini daha sık duymaya başladık. Nothing Phone üzerinde çalışmaların devam ettiği ve yakında yeni bir telefon olarak piyasaya sürüleceği biliniyor.

Şimdiye kadar sınırlı miktarda bilgi üretildiğinden, teknoloji meraklıları henüz tam bilgiye erişemiyor. Uzun zamandır beklenen telefon sonunda tanıtıldı. İngiltere’deki promosyon, Türkiye’de düzenlenen etkinliğin ardından resmen tükendi.

Nothing Phone Özellikleri

Şirketin faaliyetlerinin devamı niteliğinde uzun zamandır beklenen özellikler de ortaya çıktı. Telefonun işlemcisi Snapdragon 778G Plus olarak açıklandı. GPU’nun ön tarafına bakarsanız Adreno 642L detayı ön plana çıkıyor. Telefonun kamerası Sony markasının imzasını taşıyor. Arka kameranın çözünürlüğü 50 megapiksellik IMX766 sensörü tarafından artırıldı. Bu da ana kamera ile geniş açılı fotoğraf çekmek isteyenler için avantaj sağlıyor.

Seffaf Telefon Tanitildi Iste Ozellikleri ve Fiyati 2
Nothing Phone Arka Yüzü (Tamamen Şeffaf)

Telefonun Arka Yüzü Tamamen Şeffaf!

Akıllı telefon markasının taze kanı olacak telefon, siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle geliyor. Telefonun arka yüzünde tamamen şeffaf bir tasarımın kullanılması şık bir görünüm kazandırıyor. Cihaz aydınlatması için farklı LED aydınlatma aralıkları tercih edilmektedir. Cihazın ekranı 120 Hz yenileme hızına sahip. Tasarım bir OLED panel ile tamamlanmıştır.

Nothing Phone Fiyatı

Tanıtılsa bile mağazalara ulaşması en az bir hafta sürecek. Erken aramak isteyenler için şirket bir hafta içinde ön siparişleri açacak. Türkiye’ye gelişinin kesin tarihi hakkında bilgi paylaşılmadı. En kısa sürede üçüncü taraf satıcılara teslim edilmesi bekleniyor.

Cihaz slim bir tasarıma sahip olduğu için slim bir kutu içerisinde alıcıya gönderilecektir. Birçok marka gibi şarj adaptörünün de ayrı satılacağı açıklandı. Orta sınıf bir telefon modeli olarak tanımlanır.

İngiltere perakende fiyatı 399 £‘dan başlıyor. Geniş depolama ve bellek seçeneklerine bağlı olarak fiyat 499 £‘a kadar çıkıyor. Android 12 işletim sistemine sahip telefonun vergiler dahil Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.