Kesin Çözüm : Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme 2022

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme işlemi halen bir çok kişi tarafından nasıl yapılacağı bilinmiyor. Günümüzde herkes işini ve özel hayatını akıllı telefonuyla yönetiyor. Bu yüzden her zaman bir çağrıdan diğerine gidebiliriz.

Ancak birçok kişi aynı anda bizi arayabilir. Böyle bir durumda, kimin aradığını ve bir görüşmeci koyduğunu göreceğiz. Peki telefonla konuşurken gelen aramayı görme 2022 işlemi nasıl yapılır?

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Meşgul olsak bile, arayan birini görmemiz gerektiğinde bu seçenek kurtarıcı olabilir. Önemli bir arama bekliyorsanız ve meşgulseniz, bu özellik sayesinde hayat kurtarabilir. Bu noktada çağrı bekletmeyi etkinleştirmek çok faydalıdır. Çağrı bekletme modunda biriyle konuşurken gelen bir çağrıyı görmeniz mümkündür. Herhangi bir telefonda arama bekletmeyi etkinleştirmenin farklı yolları vardır ve bu yolları bugünün makalesinde açıklayacağız.

Öncelikle çağrı bekletme hizmetinin tüm kullanıcılar için ücretsiz olduğunu söylemek gerekir. Telefonda konuşurken gelen aramaları kontrol etmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Telefonda konuşurken gelen aramaları görebilmek için bu özelliği etkinleştirmeniz yeterlidir. Bu işlemler 2022-2023 yılı içinde geçerlidir.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görmek - IOS ANDORİD
Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görmek – IOS ANDORİD

Android Telefonda Gelen Aramayı Görme

Hemen hemen herkesin kullandığı android altyapılı telefonlarda, telefonla konuşurken gelen aramayı görme olayı çok basittir. Bu işlem adımları şu şekilde;

 1. Telefonunuzun rehber uygulamasını açın.
 2. Sağ üst köşedeki 3 noktaya basın.
 3. Çıkan menüde ayarları açın.
 4. Açılan sayfada diğer ayarlarını bulun ve basın.
 5. Bu ekranda arama bekletme şeklindeki özelliği aktif hale getirin.

IOS Telefonda Gelen Aramayı Görme

Genelde parası olan kişilerin kullandığı IOS altyapılı telefonlarda, arayanı görme olayını aktif etme hemen hemen benzer şekilde yapılıyor. İşte adımlar;

 1. IOS cihazınızda ayarlara gidin.
 2. Aşağı kısımda telefon menüsünü bulun ve tıklayın.
 3. Bu ekranda arama bekletme öğesini bulun ve basın.
 4. Karşınıza gelecek pencerede arama bekletme ayarını aktif hale getirin.

Tüm Telefonlar İçin Tek Yöntem

Eğer ki yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlerden sonuç alamadıysanız deneyeceğiniz bir yöntem daha bulunuyor. Telefonunuzun arama kısmına gelin *#43# yazarak arama butonuna basınız. Çağrı bekletme özelliği kapalı ise aktif olacaktır. Bilgilendirme ekranı karşınıza çıkacaktır.

Türk Telekom Uygulaması Üzerinden İşlemi Yapmak

Hiç bir sonucu alamadıysanız ve hattınız Türk Telekom ise son bir yöntem deneyebilirsiniz. Bu işlem için Türk Telekom mobil uygulaması cihazınızda yüklü olmalıdır. Eğer yüklü değilse ve telefonunuz andorid bir cihaz ise buradan, telefonunuz ios bir cihaz ise buradan indirin. İşte devam adımları;

 1. Uygulamaya giriş yapın.
 2. Ana sayfada en alt sağ köşedeki daha fazla tuşuna basın.
 3. Karşınızdaki ekranda ayarları bulun ve basın.
 4. Şimdiki ekranda çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirin.

Sonuç olarak; tüm bu işlemler sonucunda gelen aramayı artık görebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir : Guilded Nedir?