Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar 2023 Güncel

Yükselmesi beklenen kripto paralar 2023, 20.000’den fazla kripto para biriminden ve binlerce tokenden oluşan bir dijital havuzda en yüksek potansiyele sahip en iyi kripto para birimlerini bulmak çok zor olabilir. Çoğu, yutturmaca, agresif pazarlama ve güzel vaatleriyle tanınır. Hatta çoğu, sosyal medya platformlarında ve diğer kripto çevrelerinde trend olmalarını sağlamak için kitaptaki her numarayı kullanan ünlüleri ve kripto etkileyicilerini işe alıyor. İşe yükselmesi beklenen kripto paralar 2023 rehberimiz.

Sizler için biraz araştırma yaptık ve yüzlerce kripto varlığını analiz ettik sonunda da şu anda en büyük potansiyele sahip ilk 5 kripto para birimi olduğuna inandığımız şeye karar verdik. Bu rehberde, her birinin neden en yüksek potansiyele sahip kripto para birimleri için kesinti yaptığını ve ayrıca en fazla potansiyele sahip olanları nasıl belirleyeceğinizi açıklamış olacağız. Peki yükselmesi beklenen kripto paralar 2023‘de neler var?

Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar 2023

Eğer bundan önce bahsetmil olduğumuz altcoin yatırım tavsiyeleri 2022 rehberimizi okumadıysanız, okumanızı öneririz. Sizler için araştırıp analizlerini yaptığımız ve sizlere anlatacağımız yükselmesi beklenen kripto paralar 2023 listemiz şöyle;

  1. Tron (TRX)
  2. Solana (SOL)
  3. Ethereum (ETH)
  4. Shiba Inu (SHIB)
  5. Chainlink (LINK)

Bu coinlerin hepsini Binance platformu üzerinden alım satım yapabileceğinizi hatırlatalım.

1. Tron (TRX)

İlk sırada Tron (TRX) var. Eğlence sektörüne odaklanan özel bir blok zinciri olduğu için diğerlerinden sıyrılıyor. Devrim niteliğindeki yaklaşımına rağmen eğlence endüstrisinde yeterince kullanılmadığı için en iyi potansiyele sahip kripto para birimlerinden biri olarak sunuyoruz.

Sonuçta Tron, eğlence ve içerik oluşturma endüstrisini demokratikleştirmeyi umuyor. Ve bunu, gelirin dağıtımı ve toplanması üzerindeki kontrolü içerik oluşturuculara bırakarak başarmaya çalışır. Bu amaçla Tron, bu içerik oluşturucuların içeriklerini dağıtmak için kullanabilecekleri bir platform oluşturdu.

Şimdiye kadar Tron, platformun tanıtımına öncülük eden Ne-Yo ve Lil Yachty gibi birinci sınıf sanatçıların dikkatini çekti. Lindsay Lohan gibi diğerleri, NFT projelerini başlatmak ve pazarlamak için Justin Sun liderliğindeki bir blok zinciri ağıyla ortaklık kurdu. İleride Tron’un başta NFT, Web3, DeFi ve dApps olmak üzere birçok kripto teknolojisini entegre etmesini bekliyoruz.

2. Solana (SOL)

Yükselmesi beklenen kripto paralar 2023 listemizde ikinci olarak Solana var. En hızlı büyüyen akıllı sözleşme platformudur. Önümüzdeki aylarda SOL token fiyatlarını benzeri görülmemiş yüksekliklere çekmesi beklenen en canlı kripto ekosistemlerinden birinde faaliyet gösteriyor.

Solana’nın büyüyen ekosistemi, daha fazla zincir içi ve zincir dışı pazarlarla ortaklıklar, gelişen bir kripto pazarı ve pazara artan yatırımcı ilgisinin, SOL tokenleri için değer yakalamayı değiştirmeye yardımcı olması bekleniyor. Temel ve teknik analiz ayrıca Solana tokenleri için iyi bir geleceğe işaret ediyor – SOL’u en yüksek potansiyele sahip en iyi kripto para birimleri arasında sıralamamızın bir başka nedeni.

3. Ethereum (ETH)

Ethereum Bitcoin’den sonra en önemli kripto projesi olarak kabul edilir ve ETH belirteçleri en değerli blok zinciridir. Aslında, giderek daha fazla analist, sonunda Bitcoin’i en değerli kripto para birimi olarak devireceğine inanıyor. Bununla birlikte, değerinin çoğu gerçekleşmemiştir, bu nedenle en potansiyel geleceğe sahip en iyi kripto para birimleri listemizin başında gelir.

Yaklaşmakta olan Ethereum 2.0 yükseltmesinin, ETH token fiyatlarını benzeri görülmemiş yüksekliklere taşıması bekleniyor. Örneğin, on yılın başında iyimserler, ETH’nin %10,000 artacağından ve 100.000 doların üzerine çıkacağından emindiler. Ethereum en önemli kripto projesi olarak kabul edilir ve ETH jetonları en değerli blok zinciri olarak kabul edilir. Aslında, giderek daha fazla analist, sonunda Bitcoin’i en değerli kripto para birimi olarak devireceğine inanıyor.

4. Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu‘da yükselmesi beklenen kripto paralar 2023 listemizde yer alıyor. En ünlü ve ikinci en değerli şaka/komedi para birimidir. 2021’in başlarında iki ana nedenden dolayı popülerdir. Toplam arzının yarısını Ethereum’un kurucu ortağı ve ünlü kriptograf Vitalik Buterin’e bağışladı ve geri kalanını yakmaya söz verdi. İkincisi, SHIB token fiyatları 2021 piyasa rallisinin başlangıcında yüzde 5 milyondan fazla arttı.

Bir sonraki Crypto pazarı büyümesinde, çoğu analist ve yatırımcı SHIB token fiyatlarının %10,000 + artmasını bekliyor. Ayrıca Shiba Inu geliştiricilerinin SHIB token kullanım durumlarını ve ateşleme oranlarını artırma görevinde olduğunu da belirtmeliyiz. Ayrıca, hepsinin en değerli 14. kripto para birimi için yakıt maliyetlerini artırması beklenen Shina Inu ekosistemini genişletiyorlar.

5. Chainlink (LINK)

Yükselmesi beklenen kripto paralar 2023 listemizin en sonunda Chainlink (LINK) bulunmakta. Çoğu kripto analisti ve kripto endüstrisi gözlemcisi, Chainlink’in gelecekte en önemli kripto para birimlerinden biri olacağı konusunda hemfikir. Gerçek dünya ile kripto para birimi arasında gerekli köprüyü sağlayarak kripto programlarının ve uygulamalarının gerçek dünya verilerini kullanmasına izin verir. Daha sofistike akıllı sözleşmelerin, DeFi protokollerinin ve dApp’lerin oluşturulmasını duyurması bekleniyor.

Bugün Chainlink, 1 milyardan fazla veri noktasına erişime sahip ve şu anda Aave gibi DeFi protokolleri tarafından kullanılıyor. Ayrıca Huobi ve Alpha Vantage gibi birçok veri sağlayıcı ile çalışır. Ayrıca Associated Press, FedEx ve AccuWeather gibi güvenilir veri doğrulama platformlarıyla entegredir. Bu, gelecekteki karlar için en büyük potansiyele sahip en iyi kripto para birimleri arasında LINK belirteçlerini gösterebilmemiz sayesinde, Chainlink ekosistemini genişletmeye ve gelecekte sınırsız gelişmeye açmaya yardımcı olur.